• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Zapraszamy na Dożynki Gminy Oława – Stanowice 27 sierpnia

czwartek, 11.08.2022 - 10:27

W sobotę, 27 sierpnia, w Stanowicach odbędzie się najważniejsze święto Gminy Oława - Dożynki Gminy Oława. Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 14:00, mszą świętą w miejscowym kościele. Następnie korowodem dożynkowym przejdziemy na boisko sportowe, gdzie zostaną poświęcone wieńce dożynkowe, a na plenerowej scenie będą miały miejsce okoliczne przemówienia, podziękowania.

Od 16:00 na scenie wystąpią lokalne zespoły: Pieśni i Tańca „Porębiok” oraz Klub Seniora „Kalina” z Bystrzycy. Gościnnie wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca „Rudomianka” z zaprzyjaźnionej gminy z Litwy. Około 17:30 rozstrzygniemy dożynkowe konkursy: na “Najładniejszy wieniec dożynkowy gminy Oława” – znając zdolności artystyczne naszych twórców, będzie co podziwiać; kulinarny: Zdrowy tort warzywny na słono oraz konkurs skierowany do dzieci: „Mini koszyk dożynkowy”.  O 21:00 scena będzie należała do zespołu Skolim, a o 22:00 wystąpi gwiazda tegorocznych dożynek – zespół Lombard. Po koncertach zaplanowaliśmy zabawę taneczną z Dj Hals.

Zadbaliśmy także o liczne atrakcje dla dzieci, będą bezpłatne zamki dmuchane, szczudlarze oraz animacje z grupą Seledynek. Będziemy się bawić w zabawę pt.. „Segregacja śmieci nie musi być nudna”.

Poza sceną nasze panie z kół gospodyń wiejskich będą oferować swoje produkty, przeróżne smaczne wypieki, chleby, miody, produkty lokalne. Gościnnie w naszych dożynkach uczestniczyć będą panie z KGW w Wójcicach, które będą promować żywność pochodzenia leśnego w ramach  ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Lasy Państwowe „Natura od kuchni” – „Wójcickie dary lasu”. Zapraszamy będzie smacznie, ciekawie, wesoło.

Regulaminy konkursów:

Regulamin konkursu “Mini koszyk dożynkowy” – kliknij tutaj

Karta zgłoszenia do konkursu “Mini koszyk dożynkowy” – kliknij tutaj

Regulamin konkursu na “Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” – kliknij tutaj

Regulamin konkursu na “Zdrowy tort warzywny na słono” kliknij tutaj

Regulamin konkursu “Najpiękniejsza dekoracja posesji dożynkowej 2022” – kliknij tutaj

Karta zgłoszeniowa – kliknj tutaj

Na scenie wystąpią: SKOLIM

 

Oraz gwiazda wieczoru: LOMBARD