• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Podpisanie umowy dofinansowania

 

 

8 marca 2017 r. wójt gminy Oława Jan Kownacki podpisał umowę dofinansowania z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, dzięki czemu gmina Oława otrzyma około 13 mln zł na budowę kanalizacji w Aglomeracji Stanowice z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dokładna kwota będzie znana po przeprowadzeniu postępowań przetargowych, które wyłonią wykonawców poszczególnych odcinków sieci i ustalą ostateczną wartość zadania.

Dzięki powyższemu dofinansowaniu powstanie ponad 21 km sieci kanalizacji sanitarnej i 14 przepompowni w 10 miejscowościach gminy: Siedlcach, Zakrzowie, Drzemlikowicach, Siecieborowicach, Bolechowie, Niwniku, Godzinowicach, Marszowicach, Gaju Oławskim i Jaczkowicach. Wymienione miejscowości należą do tzw. Aglomeracji Stanowice. Realizacja inwestycji została zaplanowana na lata: 2017-2019. Nieruchomości podłączane będą do sieci kanalizacyjnej do końca 2020 roku.

Powyższa inwestycja jest częścią większego zadania zmierzającego do Uregulowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Aglomeracji Stanowice. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym gmina Oława zakończyła i rozliczyła budowę pierwszego etapu zadania, tzn. budowy 13 km kanalizacji w sanitarnej w miejscowościach Aglomeracji Stanowice: w Lizawicach, Jankowicach, Sobocisku, Zabardowicach i Miłonowie. W ramach dofinansowania zostały również zrefundowane koszty budowy 50 km sieci kanalizacji sanitarnej w Stanowicach i Marcinkowicach (zakończone w 2013 roku oraz zostały zrefundowane koszty budowy oczyszczalni ścieków w Stanowicach (oddanej do użytku w 2012 roku).