Ślubowanie wójta Gminy Oława – kadencja 2014 – 2018

– Obejmując Urząd Wójta Gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Gminy. Tak mi dopomóż Bóg. – te słowa ślubowania złożył Jan Kownacki na pierwszej sesji Rady Gminy Oława kadencji 2014-2018, która odbyła się 1 grudnia 2014 r.

Podczas sesji Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Waldemar Chwajoł wręczył wójtowi Kownackiemu zaświadczenie o wyborze i pogratulował spektakularnego zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów, która odbyła się 16 listopada 2014r. Wybrany na nową kadencję wójt Kownacki jest doświadczonym samorządowcem, aktywnie uczestnicy w życiu gminy Oława od 1994 roku, najpierw jako przewodniczący Rady Gminy Oława, a w latach 1998-2006 i od grudnia 2010 piastując funkcję włodarza gminy.