To była ostatnia sesja Rady Gminy Oława kadencji 2018-2024

piątek, 26.04.2024 - 19:26

Dzisiaj odbyła się ostatnia sesja z udziałem radnych kadencji 2018-2024. Były podziękowania, podsumowania i życzenia.

Najpierw przewodniczący Rady Gminy Mariusz Michałowski podziękował za współpracę i podsumował mijający okres. Radni spotykali się na 121 posiedzeniach komisji, odbyło się 90 sesji, na których podjęto 572 uchwały. W swoim przemówieniu wójt Artur Piotrowski podziękował radnym za pełną zaangażowania pracę i zwrócił uwagę, że mijająca kadencja była najdłuższa w historii. – To pierwsza, po zmianach, pięcioletnia kadencja, która ze względu na kolizję z wyborami parlamentarnymi została wydłużona o kolejne miesiące. To kadencja zmian, nie tylko w składzie rady, zastępcy przewodniczącego, ale i na stanowisku wójta. Przez ponad 3 lata gminą zarządzała osoba pełniąca obowiązki wójta. Od lipca 2022 roku ta zaszczytna funkcja przypadła mojej osobie. Wcześniej będąc radnym gminy Oława pracowałem razem z Wami, stanowiliśmy sprawny organ uchwałodawczy. Następnie przez niecałe 2 lata stałem na czele Gminy Oława jako wójt. Z tej perspektywy również oceniam współpracę z Wami na wysokim poziomie. Dlatego przyjmijcie moje gorące podziękowania.

Radni również podziękowali za współpracę, specjalne podziękowania skierowali w stronę st. insp. ds. obsługi Rady Gminy Oława Moniki Salwach. Na zakończenie sesji zrobiono pamiątkowe zdjęcia. W ostatniej VIII kadencji rady uczestniczyło 11 z 15 radnych: Paweł Bubała, Tadeusz Gąsior, Marzena Jałoszyńska, Paweł Kowalski, Ewelina Kruk, Anna Leżańska-Karkoszka, Jacek Łągiewczyk, Mariusz Michałowski, Tomasz Niewodniczański, Marek Sokołowski oraz Marcin Ziobrowski.