• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Sukces KGW Ścinawa na Festiwalu Polska od Kuchni w Jeleniej Górze

poniedziałek, 12.09.2022 - 10:26

Panie miały wysoko postawioną poprzeczkę, ale udało się, pobiły ubiegłoroczny sukces. Nasze panie zajęły: I miejsce w wyborach Miss Wdzięku 45+, II miejsce w Konkursie Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa, III miejsce - w Wyborach Miss Wdzięku 45 i wyróżnienie w konkursie artystycznym. Gratulujemy!

W kategorii „Miss Wdzięku 45+” I miejsce wywalczyła pani Jolanta Cebulak, wieloletnia członkini KGW Ścinawa i do niedawna sołtys miejscowości. W konkurencji nie chodziło jedynie o piękno fizyczne, kandydatki musiały wykazać się zakresem działania w KGW, swoimi umiejętnościami, a także wdziękiem i osobowością. Pani Jolanta skradła serca jury i wywalczyła zaszczytne I miejsce. III miejsce w kategorii “Mis Wdzięku 45” oraz tytuł miss publiczności, wywalczyła natomiast debiutantka na festiwalu, Aneta Krems – Stec. Panie z KGW Ścinawa zajęły również II miejsce w kategorii – kobieta gospodarna i wyjątkowa oraz otrzymały wyróżnienie w konkursie artystycznym – dekoracja stołu weselnego. Gratulujemy!

Paniom podczas festiwalu towarzyszyli m.in. nowo wybrany sołtys miejscowości – Piotr Kalisz oraz radny gminy Oława – Marcin Ziobrowski.

Festiwal odbył się w ubiegłą niedzielę, 11 września br. w Jeleniej Górze, ma na celu integrację, aktywizację oraz wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. Finał Festiwalu “Polska od Kuchni” odbędzie się 1 października na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

fot. Joanna Kamińska, archiwum KGW Ścinawa