KRUS ogłasza XVI edycję Ogólnokrajowego Konkursu “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

poniedziałek, 12.02.2018 - 13:30

Konkurs jest jednym z licznych działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym a udział w konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne.

Właściciele gospodarstw rolnych mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie. Komisje konkursowe podczas wizytacji sprawdzą, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w zgłoszonym gospodarstwie, a także czy eliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

Od 2003r. Konkurs “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcję Pracy, a od 2018r., do grona współorganizatorów, dołączyła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Honorowy patronat nad XVI edycją Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

W piętnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 18 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia dostępne są w Oddziale Regionalnym i Placówkach Terenowych KRUS, a także na stronie internetowej www.krus.gov.pl

Informacja w wersji pdf – Kliknij tutaj