Konkurs gminny – Młodzież zapobiega pożarom

środa, 28.02.2018 - 13:14

27 lutego br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbyła się XLI edycja konkursu Młodzież zapobiega pożarom. Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oławie.

Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych: młodszej (do VI klasy) i starszej (VII klasa szkoły podstawowej i klasy Gimnazjalne).

Po uroczystym otwarciu przez zastępcę wójta Teresę Jurijków-Górską i komendanta gminnego OSP Tadeusza Frysztaka, uczniowie rozpoczęli rywalizację od testu. Liczba zdobytych punktów, pozwoliła wyłonić finalistów, którzy odpowiadali przed komisją konkursową na wylosowane zestawy pytań. O zwycięstwie w konkursie decydowała liczba zdobytych punktów w części ustnej.

W grupie młodszej I miejsce zajął Łukasz Reszczyński z SP Chwalibożyce, II m. Adam Dobierz z SP Marcinkowice , III m. – Adam Mykita z SP Bystrzyca, IV m. – Maria Gorzkowska z SP Marcinkowice.

W grupie starszej, w finale Kamil Rzeszutko i Alicja Boczulak – oboje z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, zdobyli po 11 punktów. O zwycięstwie, zdecydowała liczba punktów z testu. Ostatecznie konkkurs wygrał Kamil, który w teście zdobył 27 punktów, przed Alicją – 23 punkty. III miejsce wywalczył Krzysztof Cieciorko również GSP w Oławie, IV miejsce – Anna Wójcik ze szkoły w Bystrzycy.

Rozgrywany na szczeblu gminnym konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” pozwolił wyłonić uczestników w rozgrywkach powiatowych, w których wezmą udział zdobywcy pierwszych trzech miejsc. Gratulujemy!

Organizatorem konkursu był Zarząd Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Oławie. Komisji konkursowej przewodził mł. bryg. Łukasz Antonowicz. Pozostali członkowie komisji: prezes ZGZ OSP Mariusz Madejski, komendant gminny OSP Tadeusz Frysztak oraz st. ansp. w stanie spoczynku Stanisława Socha. Dziękujemy!