Jednostka OSP Owczary podpisała umowę na zakup Volvo

poniedziałek, 30.07.2018 - 12:18

W ubiegły piątek, tj. 27 lipca br. prezes OSP Owczary Stanisław Druszcz podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym „bocar” z Wrzosowa na zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Volvo, typu FLD3C. Wartość samochodu to prawie 790 tys. zł.

Samochód będzie miał napęd 4×4 i będzie wyposażony w sprzęt do ograniczenia sfer skażeń chemiczno-ekologicznych.

Środki finansowe na zakup samochodu pochodzą z kilku źródeł: z budżetu gminy Oława prawie 346 tys. zł, , Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu (244 tys. zł), Narodowego Fundusz Ochrony Środowisk (100 tys. zł), Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska (80 tys. zł) oraz z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego (20 tys. zł.)

Jednostka OSP Owczary jest jedną z trzech jednostek OSP z gminy Oława która jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe dwie jednostki, tj. z  Bystrzycy i Siedlec posiadają na swoim wyposażeniu podobnej klasy samochody ratowniczo-gaśnicze, które również były zakupione przy wsparciu finansowym z kilku źródeł, w tym gminy Oława.

fot. archiwum OSP