• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

“Drogi do niepodległości” – konkurs historyczny

czwartek, 23.06.2022 - 10:35

31 maja br. w siedzibie PODN odbył się III Gminny Konkurs Historyczny pod hasłem „Drogi do niepodległości”, który zorganizowany został przez panią Katarzynę Żarnecką ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Osieku.

Uczestnicy zmagali się z zadaniami z zakresu od I rozbioru Polski do roku 1922, czyli do ukształtowania się granic II Rzeczpospolitej. Przedstawiciele Szkół Podstawowych Gać, Osieku, Bystrzycy Oławskiej, Drzemlikowic oraz Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie swoich przedstawicieli wyłonili poprzez szkolne eliminacje. Łącznie w konkursie brało udział 10 uczestników, po 2 z każdej szkoły. Konkurs był podzielony na 2 etapy. W pierwszej części uczniowie rozwiązali test , z którego wyłoniono 5 najlepszych uczestników, zaś w kolejnej części laureaci losowali pytania, na które odpowiedzi udzielali ustnie.

I miejsce zajął Jan Uryga –SP w Gać

II miejsce Adam Marcinów – SP w Bystrzycy

III miejsce Filip Majda – SP w Bystrzycy

Dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów w zdobywaniu wiedzy historycznej.

tekst i zdjęcia – archiwum szkoły