• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza

piątek, 17.05.2019 - 13:52

Majowe Kino Seniora: Maksymiuk. Koncert na dwoje
Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, jednego z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy. W ramach Kina Seniora we wtorek 21 maja o godz. 16:00 pokażemy w Kinie Odra czuły i poruszający portret duetu doskonałego.
Osobowość twórcza, misterność i dynamika: oto On, Jerzy Maksymiuk, światowej sławy dyrygent, pianista i kompozytor. Spokój, równowaga i perfekcyjna organizacja – to Ona, Ewa Maksymiuk, bez której maestro wydaje się być zupełnie bezradny w otaczającej go codzienności. To ona wspiera go w najprostszych czynnościach i podejmuje za niego wiele życiowych decyzji. Kamera towarzyszy artyście w trakcie pracy z wybitnymi muzykami i orkiestrami. Ukazuje fascynujący świat genialnego twórcy, pochłoniętego do granic szaleństwa przez partytury. Poznamy także artystę od strony prywatnej. Ten drugi portret pełen jest barwnych epizodów, drobnych słabości, ale i kłopotliwych natręctw. Film opowiada o miłości, wielkiej pasji, talencie i jeszcze większej cenie – płaconej za ten talent.
Bilety dla Seniorów w cenie 10 zł już dostępne w kasie Kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.

 

Majowe Kino w spódnicy w Kinie Odra: Niedobrani
Zapraszamy na jeden z ostatnich przed przerwą wakacyjną pokazów z cyklu Kino w spódnicy. W poniedziałek 20 maja o godz. 18:00 pokażemy w Kinie Odra komedię producentów hitów „SĄSIEDZI” i „ATOMIC BLONDE”. Piękna laureatka Oscara CHARLIZE THERON i niepoprawnie zabawny SETH ROGEN w komedii o tym, że czasem najbardziej zgrane są niedobrane pary. Zabawne dialogi, ich błyskotliwość i cięty komentarz dotyczący kondycji amerykańskiego społeczeństwa to jeden z atutów filmu. Ten film trzeba zobaczyć, bo Niedobrani są zabawni w ten najlepszy z możliwych sposobów.
Zapraszamy na Majowe Kino w spódnicy! Jak zawsze – wspólnie z naszymi Partnerami – szykujemy dla Was niespodzianki. Bilety dla pań w cenie 12 zł już dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.

 

Po raz pierwszy na ekranie Kina Odra!
Klasyka kina: Czarnoksiężnik z Oz
Klasyka kina to nowy cykl filmowy w Kinie Odra, w którym prezentowane są klasyczne, niezapomniane produkcje odrestaurowane cyfrowo. Debiutem będzie niedzielny pokaz “Czarnoksiężnika z Oz” , który w tym roku kończy… 80 lat!
Nie bez przyczyny rok 1939 nazywany jest przez znawców kina jednym z najlepszych okresów światowej kinematografii. To właśnie wtedy powstały takie dzieła, jak “Przeminęło z wiatrem”, “Wichrowe wzgórza”, “Pan Smith jedzie do Waszyngtonu” i właśnie “Czarnoksiężnik z Oz”. Dzieła, które stały się kamieniem milowym w dziejach kina, wywierając wpływ na wiele filmów produkowanych później. Sprawiły, że kino nigdy już nie było takie jak wcześniej.
Nieoceniona Judy Garland gra Dorotkę Gale, dziewczynkę wychowaną na farmie w Kansas, która marzy o „krainie po drugiej stronie tęczy”. Jej marzenie ma szansę się spełnić, gdy wraz z pieskiem, małym Toto i całym domem przeniesiona zostaje przez trąbę powietrzną w cudowne miejsce. W rezultacie niefortunnego lądowania domu, dziewczynka staje się obiektem wielkiej złości Złej Wiedźmy. Zaskarbiwszy sobie przyjaźń pustogłowego Stracha na wróble, pozbawionego serca Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa oraz chroniona magiczną mocą czerwonych pantofelków, Dorotka udaje się brukowaną drogą do Szmaragdowego Grodu na spotkanie ze wszechmocnym Czarnoksiężnikiem, by ten pomógł jej wrócić do domu.
Bilety w cenie 14 zł już dostępne w kasie Kina Odra i online na www.kultura.olawa.pl.
Ten film naprawdę warto zobaczyć na dużym ekranie!

 

Letnie Warsztaty Artystyczne z Centrum Sztuki w Oławie. Ruszają zapisy!
Centrum Sztuki w Oławie zaprasza do udziału w bezpłatnych Letnich Warsztatach Artystycznych, ktore będą odbywać się od 8 do 14 lipca w budynku Ośrodka Kultury w Oławie. Warsztaty dedykowane są osobom powyżej16 roku życia.
W programie m.in: malarstwo i rysunek, czyli spotkanie z historią miasta Oławy (za pomocą akwareli, akrylo-malarstwa, rysunku, tuszu, sepii, ołówka i pasteli zmierzymy się z 785-tą rocznicą uzyskania praw miejskich przez nasze miasto); warsztaty z Ceramiki Raku (praca w glinie w starej technice wywodzącej się z XVI wiecznej Japonii – RAKU), rzeźba (teoretyczna wiedza o podstawowych metodach rzeźbienia i konstrukcji rzeźby połączona z realizacją własnych projektów rzeźbiarskich na podstawie sporządzonych szkiców, warsztaty tworzenia szablonów (zapoznanie z techniką grafiki warsztatowej, tworzenie własnych wzorów i samodzielnie wykonane odbitki na torbie/koszulce), warsztaty witrażu metodą Tiffaniego (zapoznanie z metodą cięcia szkła, użycie lutownic o wysokiej temperaturze oraz szlifierek do obróbki szkła), fusing (wykonanie elementów dekoracyjnych typu kafel, elementów biżuteryjnych oraz drobnych naczyń użytkowych.
Więcej informacji na kultura.olawa.pl. Zapraszamy! Zapisy trwają, ilość miejsc ograniczona!
Kontakt – Agnieszka Szuturma: tel. 71 313 28 29 lub 793 833 404, mail: kursy@kultura.olawa.pl.