• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

XVI Matematyczny Marsz na Orientację

środa, 10.10.2018 - 08:54

Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce.

Tegoroczny – XVI już marsz – odbył się 7 października w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu.
Wzięło w nim udział ok. 1000 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych i uczelni wyższych oraz nauczycieli, W tym uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Marcinkowicką podstawówkę reprezentowały cztery patrole w składzie:

  • Karolina Bielecka, Nikola Gancarz, Hanna Köpplin,
  • Kinga Błaszkiewicz, Marysia Kucharska, Piotr Jopek,
  • Aleksandra Żyłajtys, Aleksandra Falkowska, Oliwia Junik,
  • Jadwiga Falkowska, Barbara Kołodziej, Aneta Biadalska (nauczyciele).

Wszystkie patrole znakomicie poradziły sobie na trasie i w pełnym składzie, w wyznaczonym czasie zjawiły się na mecie z rozwiązanymi zadaniami matematycznymi.

Organizatorami tych matematyczno – przyrodniczych zmagań jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Matematyków Wrocławskich.

B.K.
fot. archiwum szkoły

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.