• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

XVI Matematyczny Marsz na Orientację

środa, 10.10.2018 - 08:54

Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce.

Tegoroczny – XVI już marsz – odbył się 7 października w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu.
Wzięło w nim udział ok. 1000 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych i uczelni wyższych oraz nauczycieli, W tym uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Marcinkowicką podstawówkę reprezentowały cztery patrole w składzie:

  • Karolina Bielecka, Nikola Gancarz, Hanna Köpplin,
  • Kinga Błaszkiewicz, Marysia Kucharska, Piotr Jopek,
  • Aleksandra Żyłajtys, Aleksandra Falkowska, Oliwia Junik,
  • Jadwiga Falkowska, Barbara Kołodziej, Aneta Biadalska (nauczyciele).

Wszystkie patrole znakomicie poradziły sobie na trasie i w pełnym składzie, w wyznaczonym czasie zjawiły się na mecie z rozwiązanymi zadaniami matematycznymi.

Organizatorami tych matematyczno – przyrodniczych zmagań jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Matematyków Wrocławskich.

B.K.
fot. archiwum szkoły