Waldemar Chwajoł – Zasłużony dla Gminy Oława

poniedziałek, 28.08.2023 - 20:46

Na wniosek wójta gminy Oława Artura Piotrowskiego, ten zaszczytny tytuł Rada Gminy Oława przyznała 23 sierpnia br. Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas pierwszego dnia Dożynek Gminy Oława

Okolicznościową statuetkę oraz wygrawerowaną uchwałę i kwiaty wręczyli na ręce żony pani Heleny: wójt gminy Artur Piotrowski, sekretarz gminy Helena Masło, przewodniczący Rady Gminy Oława Mariusz Michałowski oraz zastępca przewodniczącego RG Jacek Łągiewczyk, który z panem Waldemarem współpracował wiele lat.
W uzasadnieniu do uchwały czytamy –Ponieważ obecny rok, jest rokiem jubileuszowym dla Gminy Oława, związanym z 50-leciem istnienia, to doskonały czas by wyróżnić osoby, które wniosły swój honorowy wkład w pisanie jej historii. Przypomnijmy, że ś.p. Waldemar Chwajoł był wieloletnim działaczem sportowym, przewodniczącym Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Oławie, wieloletnim prezesem Powiatowego Zrzeszenia LZS w Oławie, członkiem władz Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. Ostatni rok przed śmiercią pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. Zmarł 1 października 2017r., pochowany 6 października w Sobocisku.
Sport to była jego pasja, której oddawał się całym sercem i zaangażowanie przez całe swoje życie. Był pomysłodawcą i realizatorem Turnieju Rad Sołeckich, który integruje mieszkańców naszej gminy. Zorganizował 30 takich Turniejów, w tym XXX Jubileuszowy. Do dnia dzisiejszego organizowane są w Gminie Oława Turnieje, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem i dobrą opinią lokalnej społeczności.
Dzięki czynnemu zaangażowaniu pana Waldemara Chwajoła gmina Oława przez wiele lat zdobywała pierwsze miejsca i otrzymywała zaszczytne zwycięskie puchary na corocznych Dolnośląskich Igrzyskach LZS – Mieszkańców Wsi i Miast, promując Gminę Oława na forum województwa dolnośląskiego. Wygrane były możliwe, dzięki umiejętności skutecznego zachęcania mieszkańców do czynnej rywalizacji i udziału w kolejnych rozgrywkach sportowych. Cechy charakteru: pogoda ducha, uśmiech i radość ze swojej społecznej działalności powodowały, że Pan Waldemar potrafił zjednywać sobie ludzi, skutecznie zachęcać do angażowania się w życie sportowe mieszkańców.