W przyszły piątek uroczystość przekazania remizy sobociskim druhom
1 października to ważna data dla druhów z OSP Sobocisko, bowiem w tym dniu nastąpi uroczyste przekazanie rozbudowanej remizy OSP.
Przypomnijmy, że zrealizowana przez gminę inwestycja polegała na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie istniejącego budynku remizy, wraz ze zmianą sposobu użytkowania przyległego budynku byłej kuźni na salę spotkań i konferencyjną. Siedziba sobociskich druhów została odnowiona, wykonano nowe instalacje, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nową konstrukcję dachową, położono dachówkę. Gruntownie wyremontowano wnętrze budynku, nowe tynki, nowe podłogi, nowe sanitariaty. Zadanie realizowane jest przy wsparciu środków finansowych w wysokości ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość inwestycji to około 1,7 mln zł.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12