• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

W przyszły piątek uroczystość przekazania remizy sobociskim druhom

piątek, 24.09.2021 - 11:32

1 października to ważna data dla druhów z OSP Sobocisko, bowiem w tym dniu nastąpi uroczyste przekazanie rozbudowanej remizy OSP.

Przypomnijmy, że zrealizowana przez gminę inwestycja polegała na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie istniejącego budynku remizy, wraz ze zmianą sposobu użytkowania przyległego budynku byłej kuźni na salę spotkań i konferencyjną. Siedziba sobociskich druhów została odnowiona, wykonano nowe instalacje, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nową konstrukcję dachową, położono dachówkę. Gruntownie wyremontowano wnętrze budynku, nowe tynki, nowe podłogi, nowe sanitariaty. Zadanie realizowane jest przy wsparciu środków finansowych w wysokości ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość inwestycji to około 1,7 mln zł.