Trwa rozbudowa stacji uzdatniania wody w Sobocisku

środa, 28.09.2022 - 11:24

To ważna i strategiczna inwestycja dla północno zachodniej części gminy. Dzięki jej realizacji znacznie poprawi się zaopatrzenie w wodę kilku miejscowości. Na zadanie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości około 2,2 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zadanie o wartości około 4 mln zł realizowane jest w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca Spółka H2OPTIM z Baranowa obecnie prowadzi prace budowlane. Inwestycja obejmuje: wykonanie studni awaryjnej, uzbrojenie istniejącej studni głębinowej, układ technologiczny o maksymalnej wydajności dobowej około 1.400 m3/d pracujący automatycznie z możliwością zdalnego sterowania oraz przesyłania stanu pracy, pompownię sieciowa, dezynfekcję wody UV oraz podchlorynem sodu w razie potrzeb, budowę budynku socjalno-technologicznego, zbiornik wody uzdatnionej oraz towarzysząca infrastruktura.