Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Siedlcach i Niwniku

poniedziałek, 24.09.2018 - 15:14

W Zakrzowie i Godzinowicach, które również obejmuje inwestycja, została już położona sieć kanalizacyjna, pozostała tylko do odtworzenia nawierzchnia. Wykonano także część kanalizacji w Marszowicach.

Inwestycja prowadzona jest w ramach większego zadania dot. budowy kanalizacji w Aglomeracji Stanowice. Łącznie powstanie 21 km sieci, 14 przepompowni w 10 miejscowościach gminy.

Oprócz wspomnianych wyżej miejscowości tj. Siedlec, Zakrzowa, Godzinowic, Niwnika i Marszowic, zadanie obejmuje również: Gaj Oławski, Jaczkowice, Bolechów, Drzemlikowice i Siecieborowice.

Inwestycja została podzielona na 3 części, tzw. kontrakty o łącznej wartości około 24,5 mln zł, z czego 12,5 mln to dofinansowanie ze środków z Unii Europejskiej. Na każdą z nich zostało przeprowadzone oddzielne postępowanie przetargowe.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano w 2019 roku. Nieruchomości będą podłączane do 2020 roku.  Po zakończeniu zadania gmina Oława będzie niemal w 100% skanalizowana.