Sprzątanie świata w GSP w Oławie

środa, 24.10.2018 - 08:27

21 września uczniowie Gminnej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Oławie; zarówno młodsi, jak i starsi; wyposażeni w worki i rękawiczki, ruszyli do walki o czyste otoczenie. Po pracy na uczestników czekał słodki podarunek.

Uczniowie przygotowali gazetki informacyjne oraz plakaty o segregacji odpadów. Z tej okazji również został zorganizowany konkurs plastyczny pt. Mój kolorowy kubeł oraz zbiórka makulatury. Organizację akcji oraz nagrody dla artystów i zaangażowanych zbieraczy ufundowała gmina Oława.

Kolejny już raz szkoła włączyła się do międzynarodowej Akcji Sprzątania Świata, która w Polsce prowadzona jest od 1994r. To wspólna lekcja szacunku do środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja, oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

tekst i zdjęcia – GSP w Oławie