• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Rodzinnie, kolorowo, wesoło, czyli kilka słów o festynie w Gaci

poniedziałek, 29.05.2023 - 11:22

19 maja br. na terenach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gaci odbył się FESTYN RODZINNY.

Na wszystkich gości czekały niesamowite atrakcje. Jako pierwsi na scenie staneły nasze przedszkolaki, które przygotowały piękny program dla swoich rodziców.

Uczniowie klas 1-3 mieli okazję pokazać nam swoje talenty aktorskie. Pod kierunkiem Pani Sylwii Piebiak przygotowali przedstawienie muzyczno – teatralne pt. „Kopciuszek”. Przepiękna muzyka, mnogość kolorów, ale przede wszystkim gra aktorska naszych najmłodszych kolegów i koleżanek zachwyciły zebranych. Swoje talenty pokazali też indywidualnie – Zofia Kownacka – gra na skrzypcach oraz Kornelia Pluta – inscenizacja utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Strasna zaba”, który pomogła jej wybrać i opracować Pani Adriana Puzyniak. Warto przypomnieć, że Kornelia wygrała w eliminacjach gminnych konkursu recytatorskiego, recytując właśnie ten utwór. Następnie na scenę wyszli rodzice uczniów, którzy, ponownie pod kierunkiem Pani Sylwii Piebiak, przygotowali inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima.  Duże brawa zdobyła także nasza „szkolna drużyna pływacka”, która pod kierunkiem trenerek Sylwii Kołodziej i Anny Kądziołki zaprezentowała swoje talenty taneczno- akrobatyczne.

Na szkolnym boisku rozegrały się z kolei dwa mecze. Pierwszy – tatusiowie kontra synowie – wygrany przez tatusiów, a drugi mamusie kontra córeczki, w którym zwyciężyły mamusie. Ponadto na wszystkich czekała loteria fantowa, której zwieńczeniem było losowanie nagrody głównej.

Uraczył nas też pokaz straży pożarnej, przejażdżka kucykiem, tatuaże, zamki dmuchane, foto budka, stoisko „Pchli targ”, na którym można było kupić używane gry, książki czy też maskotki. Nie lada atrakcją były pokazy umiejętności robota, który przygotował 1 Pułk Saperów w Brzegu.

Nikt nie odszedł głodny, bowiem czekały na nas kiełbaski, frytki, ciasto i napoje.

Cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gaci dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu, a także sponsorom, bez których nie byłoby tak wspaniale:

Gminie Oława, Błażejowi Pikorowi, Beacie i Grzegorzowi Nieczajom, Tadeuszowi Nieczajowi, Aleksandrze i Dariuszowi Łakomiakom, firmie Atex Sp. z o.o. Godzikowice, Jackowi Październikowi – Prezesowi Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać, Bożenie i Janowi Jabłońskim, Krzysztofowi Szczepańskiemu, Tomaszowi Jędrocha – Pegros Sp. z o.o. Psary, firmie Rolpisz Sp. z o.o. Gać, Markowi Kiwakowi, Annie i Konradowi Osikom, Michałowi Rado, firmie BODY-MED.,Ilona Kuczaj-Przytuła i Mieczysław Przytuła, Krzysztofowi Pikorowi, Radzie Sołeckiej Gać, Anecie Zygmunt – sołtys wsi Gać, Ewelinie Kruk – Radnej Gminy Oława, Polskiemu Związkowi Łowieckiemu, Nadleśnictwu Oława, Ochotniczej Straży Pożarnej Owczary, firmie Agreco Sp. z o.o. Mateusz Gramza, firmie Bartek Candles ; Sp. j. Dominika Bryłkowska-Białek oraz 1 Pułkowi Saperów w Brzegu.

tekst i zdjęcia – SP w Gaci