Remiza w Owczarach oficjalnie przekazana druhom

środa, 04.05.2022 - 14:04

W słoneczną sobotę, 30 kwietnia br. w Owczarach odbyła się uroczystość przekazania druhom ochotnikom przebudowanej i gruntownie wyremontowanej remizy strażackiej oraz samochodu rozpoznawczo-ratowniczego NISSAN.

Ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Marcina w Owczarach, którą odprawił ksiądz proboszcz Janusz Durlik. Po mszy, poczty sztandarowe, druhowie oraz zaproszeni goście i mieszkańcy przemaszerowali na plac przed remizą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Poczet flagowy, przy akompaniamencie hymnu Związku OSP, wciągnął flagę Związku OSP na masz. Po przywitaniu gości, głos zabrał Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, gratulując inwestycji p.o. wójta Henrykowi Kuriacie, prezesowi OSP Stanisławowi Druszczowi oraz druhom.

Następnie p.o. wójta Henryk Kuriata oraz zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogusław Brud przekazali druhom klucze do remizy oraz umowę użyczenia. Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi dokonali: p.o. wójta Henryk Kuriata, prezes OSP Owczary druh Stanisław Druszcz oraz prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu druh Ryszard Drozd. Ksiądz proboszcz poświęcił oddaną remizę, a Komendant powiatowy PSP st. kpt. Bartłomiej Marcinów symbolicznie przekazał kluczyki do samochodu rozpoznawczo-ratowniczym NISSAN. – W imieniu OSP Składam gorące podziękowanie za przekazanie samochodu podnoszącego zdolność operacyjną naszej OSP. Zapewniam, że będziemy się starać, aby ten samochód był zawsze sprawny i należycie eksploatowany. – Zapowiedział Naczelnik OSP Owczary Łukasz Głowiak, który z kolei przekazał otrzymane klucze druhom strażakom.

Podczas uroczystość wręczono także odznaczenia dla druhów z OSP Owczary. Honorowej dekoracji dokonali: prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu druh Ryszard Drozd w asyście wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Oławie – druha Marka Starczewskiego. Na zakończenie prezes Stanisław Druszcz wręczył statuetki pamiątkowe – Pozwólcie, że w imieniu wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Owczarach złożę serdecznie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do rozbudowy oraz modernizacji budynku jednostki OSP w Owczarach. Prezes Druszcz wręczył również podziękowania za przekazanie samochodu rozpoznawczo-ratowniczego.

Odznaczeni:

Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – dh  Jacek Łagodziński i dh Artur Pustelnik

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – dh Łukasza Głowiaka

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”- p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata

Odznaka „Strażak Wzorowy”- dh Piotr Węglarz i dh Kamil Węglarz

Odznaka „Za wysługę 50 lat” – Stanisław Druszcz, Ryszrd Głodzik i Antoni Bugera

Odznaka „Za wysługę 40 lat” – Marian Czarnecki

Odznaka „Za wysługę 30 lat” – Zbigniew Jabłoński, Wiesław Misiak, Jarosław Carnecki, Zbigniew Głodzik oraz Henryk Mirowski

Odznaka „Za wysługę 25 lat” – Krzysztof Przydział i Robert Przydział

Odznaka „Za wysługę 20 lat” – Jacek Łagodziński, Artur Pustelnik i Andrzej Kononowicz

Odznaka  „Za wysługę 10 lat” – Mateusz Haczkiewicz, Piotr Węglarz, Maciej Mirowski, Mariusz Gaworek, Łukasz Czarnecki, Tomasz Przydział, Dominik Węglarz, Szymon Czarnecki, Łukasz Głowiak, Kamil Węglarz, Krzysztof Czarnecki, Mariusz Krupa