• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Relacja z Gminnego Konkursu Recytatorskiego

środa, 05.12.2018 - 12:48

Dzisiaj, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Drzemlikowicach. W tym roku uczniowie interpretowali poezję Juliana Tuwima.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z gminnych szkół, których oceniała komisja pod przewodnictwem dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty Stanisława Górki. Komisja stała przed trudnym zadaniem, ponieważ uczestnicy bardzo dobrze opanowali tekst, a recytowali z ogromnym zaangażowaniem i artyzmem.

Komisja konkursowa, przydzieliła I miejsce Hannie Nowak z SP Osiek za recytację wiersza „Spóźniony słowik”, II – Mai Budzisz z SP Bystrzyca za wiersz „Okulary” , zaś III – Oli Bagińskiej z SP Drzemlikowice za utwór „Zosia Samosia”. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: Pawłowi Pyzio z SP w Marcinkowicach („Spóźniony Słowik”) i Szymonowi Wawrzyniak z SP Gać („Słoń Trąbalski”).

W przerwie konkursu, zastępca wójta Teresa Jurijków-Górska oprowadziła uczniów po budynku Urzędu Gminy Oława, zapoznając ich z pracą urzędu. Uczniowie zwiedzili m.in. gabinet wójta, robiąc pamiątkowe zdjęcie z pełniącym obowiązki wójta – Henrykiem Kuriatą.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!