• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Relacja z Gminnego Konkursu Recytatorskiego

środa, 05.12.2018 - 12:48

Dzisiaj, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Drzemlikowicach. W tym roku uczniowie interpretowali poezję Juliana Tuwima.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów z gminnych szkół, których oceniała komisja pod przewodnictwem dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty Stanisława Górki. Komisja stała przed trudnym zadaniem, ponieważ uczestnicy bardzo dobrze opanowali tekst, a recytowali z ogromnym zaangażowaniem i artyzmem.

Komisja konkursowa, przydzieliła I miejsce Hannie Nowak z SP Osiek za recytację wiersza „Spóźniony słowik”, II – Mai Budzisz z SP Bystrzyca za wiersz „Okulary” , zaś III – Oli Bagińskiej z SP Drzemlikowice za utwór „Zosia Samosia”. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: Pawłowi Pyzio z SP w Marcinkowicach („Spóźniony Słowik”) i Szymonowi Wawrzyniak z SP Gać („Słoń Trąbalski”).

W przerwie konkursu, zastępca wójta Teresa Jurijków-Górska oprowadziła uczniów po budynku Urzędu Gminy Oława, zapoznając ich z pracą urzędu. Uczniowie zwiedzili m.in. gabinet wójta, robiąc pamiątkowe zdjęcie z pełniącym obowiązki wójta – Henrykiem Kuriatą.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.