Radni Siechnic wyrazili chęć przystąpienia do Związku Powiatowo-Gminnego „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe”

poniedziałek, 24.08.2020 - 09:44

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej Siechnice rani przyjęli Statut i Uchwałę o przystąpieniu do Związku „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe”. Dzięki podjętym aktom prawnym, Siechnice dołączyły do powiatu oławskiego, miasta Oława, gminy Oława, gminy Jelcz-Laskowice i Domaniów w celu organizacji wspólnego publicznego transportu zbiorowego.

Na sesji Rady Miejskiej Siechnice obecni byli przedstawiciele samorządów, które utworzyły związek: starosta oławski – Zdzisław Brezdeń, burmistrz Oławy – Tomasz Frischmann, pełniący obowiązki wójta gminy Oława – Henryk Kuriata, sekretarz Jelcza-Laskowice i jednocześnie przewodniczący Zgromadzenia Związku – Dariusz Koprowski, wójt Domaniowa – Wojciech Głogulski  oraz prezes Zarządu Związku – Krzysztof Mazurek.

fot. archiwum Siechnic

Na fotografii powyżej, od lewej: prezes “Oławskich Przewozów Gminno-Powiatowych”- Krzysztof Mazurek, p.o. wójta gminy Oława – Henryk Kuriata, wójt gminy Domaniów – Wojciech Głogulski, burmistrz Oławy – Tomasz Frischmann, sekretarz Jelcza-Laskowice – Dariusz Koprowski, burmistrz Siechnic – Milan Ušák, starosta oławski – Zdzisław Brezdeń oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Siechnicach – Roman Kasprowicz.