Opolska Obrona Narodowa zaprasza na spotkanie informacyjne

czwartek, 06.02.2020 - 08:00

Spotkanie odbędzie się już jutro, 7 lutego w oławskim starostwie.

Naszą działalność skupiamy na szkoleniu ogólnowojskowym oraz współpracy z innymi organizacjami o podobnym profilu. Przygotowując swoich członków do przyszłych zagrożeń militarnych m.in. jako zasoby rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP, kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, czy też doskonaląc umiejętności żołnierzy i funkcjonariuszy w służbie czynnej, kładziemy duży nacisk na szkolenie strzeleckie i taktyczne, zgodne ze specyfiką działań wojsk lekkich. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych tego typu szkoleniami, związanymi z koniecznością pogodzenia obowiązków zawodowych oraz osobistych z wymiarem czasu niezbędnym do odbycia przeszkolenia, zajęcia organizujemy systemem weekendowym, tj. jeden weekend w miesiącu (sobota i niedziela). Tematyka szkolenia jest oparta na przygotowanym przez nas programie, zawierającym między innymi musztrę, taktykę, terenoznawstwo, łączność, obronę przed bronią masowego rażenia, szkolenie ogniowe, medyczne i inżynieryjno-saperskie.

System szkolenia obejmuje kompleksowe, trój etapowe szkolenie przygotowujące do prowadzenia działań taktycznych zwartych pododdziałów – drużyn i plutonów, oraz – w ramach corocznych ćwiczeń taktycznych – kompanii i batalionów piechoty lekkiej. Dodatkowo dbając o rozwój przyszłych kadr, organizujemy kursy dowódcze oraz instruktorskie.

Zainteresowanych przystąpieniem do oddziału, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7. lutego o godzinie 17.00 w budynku A Starostwa Powiatowego w Oławie, przy ulicy 3 Maja 1.

Zapraszamy również na stronę www.opolska.obronanarodowa.pl oraz facebook.com/OpolskaON.”

informacja i zdjęcia – Opolska Obrona Narodowa