Nowy inwestor w gminie Oława

środa, 30.05.2018 - 11:10

Wczoraj gmina Oława podpisała akt notarialny z chińskim potentatem branży elektro-mobilnej Guotai-Huarong Poland dotyczącym sprzedaży 6,5 ha w Strefie Rozwoju Gospodarczego w Godzikowicach. Inwestor panuje zainwestować w budowę zakładu 45 milionów dolarów. W Godzikowicach będą powstawać wkłady do baterii aut elektrycznych.

Jak deklaruje inwestor: – Fabryka elektrolitu do wkładów do baterii litowo-jonowych w Godzikowicach w gminie Oława będzie jedną z największych w Europie. Lokalizacja fabryki uzupełnia europejską i regionalną sieć przemysłu samochodów elektrycznych. Roczna wielkość produkcji fabryki pozwoli na dostarczenie wkładów do baterii do 1 000 000 aut elektrycznych rocznie. Na początku pracę znajdzie tam 60 osób, docelowo planowane jest zatrudnienie około 100 pracowników. Obecnie trwają prace polegające na zebraniu niezbędnej dokumentacji. Teren pod fabrykę został już zakupiony.

Inwestor planuje zakończyć budowę zakładu do 2020 roku. To kolejna, na tak dużą skalę, inwestycja na Dolnym Śląsku

Informacja prasowa inwestora – pobierz tutaj