Już za tydzień uroczystości dożynkowe. Zapraszamy!

piątek, 21.08.2020 - 11:05

Dożynki Gminne to najważniejsza uroczystość w kalendarzu gminy Oława. W bieżącym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie, uroczystość będzie dużo skromniejsza. Ale Święto Plonów nie może odbyć się bez konkursu na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego celebrowania Święta Plonów, a sołectwa do udziału w konkursie.

Tegoroczne uroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00 mszą świętą w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanowicach. Po nabożeństwie korowodem dożynkowym przejedziemy na boisko, gdzie odbędzie się cześć oficjalna. To tutaj nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych, a po okolicznościowych przemówieniach – wyłonimy ten Najładniejszy. Bądźcie z Nami!