Drzewo-Pszczoły-Życie. Posadź z nami drzewka! Partnerem akcji jest Nadleśnictwo Oława

środa, 12.04.2023 - 13:47

Zapraszamy sołtysów, rady sołeckie do udziału w akcji sadzenie drzewek miododajnych w przestrzeni publicznej na terenie swoich miejscowości. Już jutro, tj. 13 kwietnia, w godzinach od 10:30 do 12:30 na parkingu przed budynkiem Urzędu Gminy Oława będziemy wydawać przedstawicielom naszych miejscowości sadzonki.

To wspólna akcja Gminy Oława i Nadleśnictwa Oława, która jest częścią wspólnego, wieloletniego projektu, mającego na celu ochronę bioróżnorodności w gminie Oława.  Dzięki wspólnemu działaniu zwiększymy liczbę roślin, poprawimy mikroklimat i zapewnimy pszczołom źródło pyłku. A dodatkowo w naszych miejscowościach będzie bardziej kolorowo i pięknie. Zapraszamy!