• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Podczas minionej soboty plac przed świetlicą wiejską w Lizawicach zmienił się w miejsce beztroskiej zabawy i nauki. Gmina Oława oraz sołectwo Lizawice przygotowały dla najmłodszych liczne atrakcje. Były dmuchańce, animacje, warsztaty naukowe oraz niespodzianka od siedleckich druhów. Wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne.

Licznie przybyłe dzieci chętnie angażowały się w energetyczne zabawy i animacje z grupą Seledynek. Było przeciąganie liny, tor przeszkód, tańce, bańki mydlane, malowanie figurek z gipsu i wiele innych. Równolegle dzieci mogły wziąć udział w warsztatach naukowych prowadzonych przez naukowców z Junior Odkrywca, gdzie przez wesołą zabawę uczyły się o chemii i DNA. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowali swoje wozy, a ponieważ pogoda sprzyjała, można było się ochłodzić przy strumieniu wody z węża strażackiego.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za wesołą zabawę, a sołectwu Lizawice za pomoc organizacyjną. Dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe firmom: POLIMART z Marcinkowic i Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o. ze Stanowic.