W związku ze zmiana rachunku bankowego, odsetki nie będą naliczane

poniedziałek, 26.03.2018 - 15:12

W związku ze zmianą numeru rachunku bankowego do wpłaty należności publicznoprawnych i cywilnoprawnych, Wójt Gminy Oława uprzejmie informuje, że nie będą naliczane odsetki za zwłokę w płatności w/w należności w okresie od 01 marca 2018 r. do 31 marca 2018 r.

Wójt Gminy Oława przeprasza mieszkańców Gminy Oława i interesantów Urzędu Gminy Oława za wszelkie utrudnienia i niedogodności, wynikające ze zmiany banku obsługującego rachunek Urzędu Gminy Oława. Informujemy, że wszelkie płatności można dokonywać bez prowizji i dodatkowych opłat w placówce PKO Bank Polski SA, zlokalizowanym w Rynku w Oławie oraz w kasie Urzędu Gminy Oława.

Ponieważ kończył się okres obowiązywania umowy z obsługującym dotychczas Bankiem Spółdzielczym w Oławie, gmina Oława zobligowana przepisami musiała przeprowadzić postępowanie przetargowe na wyłonienie banku na kolejny okres. W postępowaniu przetargowym oferty złożyły dwa podmioty: Bank Spółdzielczy w Oławie oraz PKO BP SA. Cena obsługi rachunku zaproponowana w ofercie Banku Spółdzielczego była czterokrotnie wyższa niż cena zaoferowana przez drugiego oferenta – PKO BP i SA. Gmina Oława wybrała tańszą ofertę i podpisała umowę z PKO BP i SA. Stąd wynikła konieczność zmiany wszystkich numerów kont.

Umowę z bankiem PKO BP SA gmina podpisała 8 marca 2018r., od 9 marca funkcjonowały już nowe numery kont. Niestety dotychczas obsługujący rachunek urzędu Bank Spółdzielczy w Oławie nie wyraził zgody na wprowadzenie okresu przejściowego i z dniem 8 marca 2018r. zamknął wszystkie rachunki gminy. Z dnia na dzień Urząd Gminy Oława musiał gwałtownie przejść na nowe konta. Nie mieliśmy szans dotrzeć do Państwa indywidualnie z informacją. Opublikowaliśmy nowy numer konta na stronach internetowych i w lokalnej prasie. Ale wiemy, że nie udało się dotrzeć z informacją do wszystkich.

Podajemy obecny rachunek bieżący gminy Oława w PKO BP SA:

82 1020 5226 0000 6902 0596 2982,

na który należy dokonywać wszelkie opłaty na rzecz Urzędu Gminy Oława. W tytule przelewu prosimy podać opis, czego dana płatność dotyczy.

Obecnie pracownicy Urzędu Gminy Oława wysyłają do Państwa informacje o indywidualnych numerach kont. Wkrótce ta trudna sytuacja, zarówno dla Państwa, jak i dla nas, zakończy się.

Wójt Gminy Oława – Jan Kownacki