Zobaczcie jak uczniowie GSP w Oławie uczcili Dzień Niepodległości
Uczniowie klas trzecich z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie rozpoczęli świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości już w środę 10 listopada.
Dziewczęta i chłopcy udali się do parku, gdzie przygotowana była dla nich gra terenowa. Aby wykonać zadania, musieli przypomnieć sobie wcześniej zdobyte wiadomości na temat najważniejszych postaci i wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ważna i potrzebna była też znajomość terminów związanych z tym świętem. Gdy wszystkie zadania zostały wzorowo wykonane, nadszedł czas na złożenie kwiatów pod pomnikiem Stulecia Niepodległej.
O godzinie 11.11 wszyscy zebrani w tym ważnym dla oławian miejscu dołączyli do ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”. Pięknie wybrzmiały wszystkie 4 zwrotki Hymnu Polski. Uczniowie i Uczennice z sercem zaangażowali się w uczczenie 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Niektórzy z nich wrócili pod pomnik kolejnego dnia, przyprowadzając rodziców, by 11 listopada wziąć udział w oficjalnych uroczystościach Święta Niepodległości wraz z mieszkańcami całego Powiatu Oławskiego.
Tekst i zdjęcia – GSP w Oławie