• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Złote Gody Państwa Wolskich z Godzikowic

piątek, 24.09.2021 - 10:58

17 września w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa: Ireny i Mariana Wolskich. Honorowej dekoracji medalami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, przy Marszu Mendelssohna, dokonał p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.

W liście skierowanym do Jubilatów od p.o. wójta czytamy – “Świadomy praw i obowiązków (…) przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” – takie słowa przysięgi wypowiedzieliście Państwo ponad 50 lat temu. Dzisiejsza uroczystość, daje świadectwo, że danego słowa dotrzymaliście. Czwartkową ceremonię prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Wolf, która pogratulowała pięknego Jubileuszu. Państwo Wolscy otrzymali od gminy Oława oprócz listu gratulacyjnego, kwiaty i kosz ze słodkimi upominkami. Rodzina i zaproszeni goście nagrodzili Ich gromkimi brawami i odśpiewaniem „Sto Lat!”. Na zakończenie uroczystości, jak to jest w zwyczaju, zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a lokalne media, przeprowadziły z bohaterami tej pięknej uroczystości – wywiad.

Przyłączamy się do gratulacji, życzymy Jubilatom dużo zdrowia i pogody ducha.