Złote Gody Państwa Wodeckich z Jankowic Małych
W środę, 23 września w Urzędzie Stanu Cywilnego w Oławie odbyła się uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Państwa Ireny i Władysława Wodecckich. Honorowej dekoracji, przy marszu Mendelssohna, dokonał p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.
-„Świadom praw i obowiązków (…) przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe – takie słowa przysięgi wypowiedzieliście Państwo 50 lat temu” – czytamy w liście gratulacyjnym skierowanym od wójta do Jubilatów – „Dzisiejsza uroczystość, daje świadectwo, że danego słowa dotrzymaliście. (…) Państwa małżeństwo przetrwało próbę czasu, ponieważ zostało wybudowane na solidnych fundamentach: miłości, wierności i szacunku”. Wójt złożył również życzenia zdrowia, pomyślności, optymizmu oraz pogody ducha.
Dostojni Jubilaci otrzymali również kwiaty i upominki. A na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia.
Życzymy Jubilatom dużo zdrowia i szczęśliwej podróży do kolejnych jubileuszy.