ZŁOTE GODY MIESZKAŃCÓW GMINY OŁAWA

czwartek, 20.09.2018 - 08:35

Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa: Marii i Tadeusza Wierzbickich z Niemila oraz Jadwigi i Jerzego Łakomiak ze Starego Otoku. Honorowej dekoracji medalami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, przy marszu Mendelssohna, dokonała zastępca wójta gminy Oława Teresa Jurijków-Górska.

– “Świadomy praw i obowiązków (…) przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” – takie słowa przysięgi wypowiedzieliście Państwo 50 lat temu. Dzisiejsza uroczystość, daje świadectwo, że danego słowa dotrzymaliście. – czytamy w listach gratulacyjnych zastępcy wójta skierowanych do Jubilatów. – To że razem z rodziną świętujecie Państwo ten wspaniały jubileusz potwierdza, że był to czas piękny, radosny, przepełniony miłością. Państwa małżeństwo przetrwało próbę czasu, ponieważ zostało zbudowane na solidnych fundamentach: miłości, wierności i szacunku; które pozwoliły przezwyciężyć trudne chwile zwątpienia. Jesteście świadectwem dla młodych pokoleń, że można razem pięknie przeżyć życie. Gratuluję!

W otoczeniu najbliższej rodziny Jubilaci otrzymali od gminy Oława, oprócz listów gratulacyjnych, kwiaty i kosze pełne smakołyków. Ceremonię prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Wolf. Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Przyłączamy się do gratulacji, życzymy dostojnym Jubilatom dużo zdrowia i pogody ducha.