• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Zespół Prębiok – I miejsce w Przeglądzie

wtorek, 02.10.2018 - 12:19

Zespół Pieśni i Tańca Porębiok zdobył I miejsce w XI Przeglądzie Zespołów Ludowych w Lubinie, który odbył się w sobotę 29 września br. w centrum Kultury "Muza". Dodatkowo otrzymał Nagrodę Publiczności. Gratulujemy!

Fotografia Zespołu zrobiona podczas Dożynek Gminy Oława 2018.

Na tegoroczny Przegląd przybyło aż dwadzieścia zespołów z Dolnego Śląska. Ocenie jury podlegały: umiejętności wokalne, taneczne, muzyczne. Zwracano uwagę na ogólny wyraz artystyczny, stroje, a także dobór repertuaru o tematyce ludowej. Zespół Porębiok pod  kierownictwem Sebastiana Pajdy i choreograf Inez Marszałek zaprezentował pieśni i tańce rzeszowskie. Barwne stroje, skoczna muzyka, porywający śpiew chóru i żywiołowy taniec zachwyciły nie tylko jury, ale również zgromadzoną publiczność. Ogromny zaskoczeniem był fakt, że zespół zajął I miejsce w konkursie oraz zdobył nagrodę publiczności.

Członkowie zespołu dziękują organizatorom Przeglądu za profesjonalne przygotowanie i wspaniałą atmosferę, a także władzom gminy Oława  – za wsparcie finansowe organizacji wyjazdu zespołu do Lubina.

Sebastian Pajda

 

Dołącz do zespołu!

Zapraszamy wszystkie osoby kochające śpiewać i tańczyć, by dołączyły do Zespołu Pieśni i Tańca Porębiok. Przyjdźcie na próbę i spróbuj swoich sił. Zespół spotyka się w każdą środę, o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Oławie.

Zapraszamy!

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.