• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Zespół Prębiok – I miejsce w Przeglądzie

wtorek, 02.10.2018 - 12:19

Zespół Pieśni i Tańca Porębiok zdobył I miejsce w XI Przeglądzie Zespołów Ludowych w Lubinie, który odbył się w sobotę 29 września br. w centrum Kultury "Muza". Dodatkowo otrzymał Nagrodę Publiczności. Gratulujemy!

Fotografia Zespołu zrobiona podczas Dożynek Gminy Oława 2018.

Na tegoroczny Przegląd przybyło aż dwadzieścia zespołów z Dolnego Śląska. Ocenie jury podlegały: umiejętności wokalne, taneczne, muzyczne. Zwracano uwagę na ogólny wyraz artystyczny, stroje, a także dobór repertuaru o tematyce ludowej. Zespół Porębiok pod  kierownictwem Sebastiana Pajdy i choreograf Inez Marszałek zaprezentował pieśni i tańce rzeszowskie. Barwne stroje, skoczna muzyka, porywający śpiew chóru i żywiołowy taniec zachwyciły nie tylko jury, ale również zgromadzoną publiczność. Ogromny zaskoczeniem był fakt, że zespół zajął I miejsce w konkursie oraz zdobył nagrodę publiczności.

Członkowie zespołu dziękują organizatorom Przeglądu za profesjonalne przygotowanie i wspaniałą atmosferę, a także władzom gminy Oława  – za wsparcie finansowe organizacji wyjazdu zespołu do Lubina.

Sebastian Pajda

 

Dołącz do zespołu!

Zapraszamy wszystkie osoby kochające śpiewać i tańczyć, by dołączyły do Zespołu Pieśni i Tańca Porębiok. Przyjdźcie na próbę i spróbuj swoich sił. Zespół spotyka się w każdą środę, o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Oławie.

Zapraszamy!