• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Zapraszamy na koncert – 1 października

czwartek, 22.09.2022 - 10:22

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki zorganizowaliśmy we współpracy z Urzędem Miejskim w Oławie, Starostwem Powiatowym w Oławie oraz parafią pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wspaniały koncert. Zapraszamy!

 

Łukasz Gothszalk – trąbka

Uważany za jednego z najzdolniejszych muzyków swojego pokolenia, jest absolwentem Staatliche Hochschule für Musik
w Karlsruhe, Conservatorium van Amsterdam, Manhattan School of Music w Nowym Yorku, Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie oraz Scholi Cantorum Basiliensis w Szwajcarii. Jego profesorami byli m.in Igor Cecocho, Reinhold Friedrich, Marc Gould, E.H.Tarr, Frits Damrow.

Wielokrotny laureat międzynarodowych konkursów na trąbkę, organizowanych w Polsce i za granicą. m.in. w Luxemburgu (Grand Prix), Moskwie, Cheju w Korei Płd., Bostonie oraz w Tokio (gdzie zdobył I miejsce i trzy nagrody specjalne)

Łukasz Gothszalk występuje jako solista i kameralista z wieloma orkiestrami w Polsce, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Serbii, Japonii, Jordanii, w Chinach, we Włoszech, na Węgrzech oraz w Stanach Zjednoczonych.

Współpracował z takimi dyrygentami jak: Pierre Boulez, Sir Simon Rattle, Peter Eötvös, François-Xavier Roth, Reinhard Göbel, Beat Furrer, Eugene Tzigane, Jacek Kasprzyk, Johannes Skudlik, Rudiger Bohn. Grał m.in. z Tokio National Philharmonic, Konzerthaus Orchester Berlin, Boston University Orchestra, Baden-Baden Philharmonie, Cheju Philharmonic, Amman National Philharmonic, Orkiestrą Filharmonii
Wrocławskiej, Zielonogórskiej oraz Świętokrzyskiej. Ważną częścią kariery Łukasza Gothszalka jest muzyka współczesna. Łukasz należy do niewielu artystów, których repertuar obejmuje dzieła takich kompozytorów jak Luciano Berio, Bernd Aloisy Zimmermann oraz György Ligeti.

—————-

Justyna Ilnicka – sopran liryczno-koloraturowy.

Ukończyła studia wokalne na Akademii Muzycznej we Wrocławiu i na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu. Kształciła się pod kieruniem takich osobistości jak Teresa Żylis-Gara, Ingrid Kremling, Bogdan Makal. Doskonalila swe umiejętności także na kierunku „Lied und Oratorium” u prof. Wolfganga Holzmaira.
Debiutowała partią Barbariny w operze Mozarta Wesele Figara pod batutą Jana Tomasza Adamusa, w reżyserii Jana Peszka i Cezarego Tomaszewskiego.
Występowała na wielu znanych festiwalach muzycznych m.in. Salzburger Festspiele, BBC Proms (Wielka Brytania), Gut Immling (Niemcy), Wratislavia Cantans, Gaude Mater (Częstochowa), Festiwal Bachowski (Świdnica), Festiwal Muzyki Współczesnej (Jelenia Góra),
Jej repertuar obejmuje zarówno partie operowe (Susanna w Le nozze di Figaro Mozarta, Musetta w La Boheme Pucciniego, Ännchen w Wolnym Strzelelcu Webera, Amor w Orfeuszu i Eurydyce Glucka, Vespetta w Pimpinone(..) Telemanna, Dalinda w Ariodante Haendla, Oberto w Alcinie Haendla, Stazja w Księżniczce Czardasza Kalmana) jak i muzykę kameralną, symoniczną i filmową.
Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Jan Tomasz Adamus, Krzesimir Dębski, Kornelia von Kerssenbrock, Andrzej Kosendiak, Ernst Kovacic, Paul McCreesh, Stefan Mohr, Marek Moś, Andrew Parrot, Gordon Safari, Gernot Sahler, Jerzy Salwarowski, Jan Ślęk, Andreas Spering, Giovanni Veneri, Tadeusz Zathey.
Obecnie artystka przebywa w Salzburgu, gdzie koncertuje oraz prowadzi działalność pedagogiczną.

—————-

Kamil Maksymilian Kulawik – organy

Urodził się w 1984 w Jędrzejowie. W 2004 ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Kielcach. W latach 2003-2005 studiował w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Studia kontynuował klasach organowych Heriberta Metzgera, organisty katedralnego w Salzburgu,
w Uniwersytecie Mozarteum, Wolfganga Zerera w Hochschule für Musik w Hamburgu, Bernharda Haasa w Hochschule für Musik w Monachium, jak również u wielu innych wirtuozów gry organowej w ramach licznych kursów mistrzowskich (m.in. H. Vogel, M. Sander, L. F. Tagliavini, D. Roth, L. Lohmann…).

W 2014 ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Konzertfach Orgel w Mozarteum w Salzburgu, w 2015 zaś studia magisterskie na kierunku organowej muzyki współczesnej w Hochschule für Musik w Monachium. W roku akademickim 2017/18 uczęszczał na zajęcia z improwizacji u Johannesa Mayera, organisty konkatedry w Stuttgarcie, na Hochschule für Musik w Stuttgarcie. Obecnie studiuje improwizację organową w klasie Dirka Elsemnna na Universität der Künste w Berlinie. Pełnił funkcję organisty i chórmistrza w kościołach Salzburga i Stuttgartu. W 2021 został powołany na stanowisko kantora katedry pw. Św. Piotra w Bautzen (Budziszynie).