• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Zapraszamy na Dożynki Gminne – Gać, 25 sierpnia

czwartek, 02.08.2018 - 10:26

Już za 3 tygodnie Dożynki Gminy Oława. Zapraszamy do Gaci na boisko, koło świetlicy wiejskiej.

Święto plonów rozpoczniemy dożynkowym korowodem, który ruszy spod świetlicy wiejskiej o godzinie 13:45.  Piętnaście minut później rozpocznie się msza święta polowa.  Po mszy nastąpi tradycyjne przekazanie chleba dożynkowego oraz poświęcenie wieńców.  Następnie druhowie z OSP Owczary uroczyście przyjmą na stan jednostki nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, zakupiony m.in. ze środków gminy Oława (więcej o samochodzie czytaj tutaj)

O 16.00 rozpoczniemy konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, zapraszamy przedstawicieli sołectw po karty do głosowania. Jak co roku, to oni, oddają głosy na preferowane prace. Komisja konkursowa po zliczeniu oddanych głosów o 16.30 ogłosi wyniki. Zapraszamy do obejrzenia bogatych w detale, barwnych wieńców. Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy gmin Oława robią najpiękniejsze, kilkakrotnie wieniec twórców z naszej gminy wygrywał kolejne szczeble konkursów: powiatowego i wojewódzkiego, dzięki czemu reprezentował Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Od 16.30 do 17.00 zostanie przeprowadzony konkurs na Najlepsze Wino. Ogłoszenie wyników o 17.00

Pomiędzy 16.00, a 19.00 na scenie wystąpią nasze lokalne zespołu: utalentowani seniorzy z Klubu Seniora Kalina, oraz Zespół Pieśni i Tańca Porębiok.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych: warsztaty garncarskie, malowanie na szkle, rzeźbienie w drewnie. Będą dmuchane zamki oraz wiele gier i zabaw dla dzieci. Szczudlarze będą wręczali gadżety gminy Oława. Szukajcie naszych długonogich przyjaciół.

W godzinach 15.30 – 19.30 będzie można wziąć udział w animacjach przygotowanych przez Figloraj: będą min. zabawy taneczne, sportowo-rekreacyjne, konkurencje sportowe, zręcznościowe, plastyczne. Będzie kącik malucha i rekreacyjno-sportowy (gigantyczny chińczyk, warcaby, stanowisko do koszykówki, gry w boule, piłki nożnej i wiele, wiele innych)

Od 19.00 scena będzie należała do gwiazd tegorocznych dożynek: Loverboy, Exaited, Extazy. Zapraszamy serdecznie!

 

Konkurs na Najładniejszy wieniec dożynkowy to już tradycja naszych dożynek. Nie jest tajemnicą, że najładniejsze tworzą mieszkańcy z naszej gminy. Ich wieńce wielokrotnie wygrywały konkursy powiatowe, wojewódzkie i reprezentowały Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich.

Konkurs skierowany jest do rad sołeckich gminy Oława, które swój udział powinny zgłosić do 16 sierpnia br. w siedzibie Referatu kultury, sportu i rekreacji w budynku filialnym Urzędu Gminy Oława na ul. św. Rocha 3. Wieńce należy dostarczyć na boisko sportowe w Gaci w dniu dożynek, tj. 25 sierpnia, do godziny 13.00. Szczegóły w regulaminie konkursu zamieszczonym poniżej.

Regulamin konkursu na Najładniejszy wieniec dożynkowykliknij tutaj

Podczas dożynek rozstrzygniemy również drugi konkurs na Najlepsze Wino. Zapraszamy koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, kluby seniora oraz stowarzyszenia z terenu gminy Oława do wzięcia udziału w konkursie. Komisja konkursowa przy ocenie oprócz smaku będzie brała pod uwagę: sposób podania; zapach, konsystencję i kolor wina, oryginalność i pomysłowość oraz nawiązanie do tradycji. Uczestnictwo w konkursie musi zostać zgłoszone do 16 sierpnia w siedzibie Referatu kultury, sportu i rekreacji w budynku filialnym Urzędu Gminy Oława na ulicy św. Rocha 3. Wina należy dostarczyć na boisko sportowe w Gaci w dniu dożynek, w godzinach 15.30-16.00. Szczegóły w regulaminie konkursu zamieszczonym poniżej wraz z kartą zgłoszenia udziału.

Regulamin konkursu na Najlepsze winokliknij tutaj

Karta zgłoszenia – kliknij tutaj