Zapraszamy do wstąpienie w szeregi lokalnej grupy WOPR

środa, 07.12.2022 - 11:51

W związku z planowanym utworzeniem na naszym terenie lokalnej grupy WOPR, zapraszamy do współpracy osoby chętne do wstąpienia w szeregi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego zadaniem będzie patrolowanie rzek oraz zapewnienie bezpieczeństwa wypoczynku mieszkańców powiatu oławskiego. Zapraszamy również osoby, które jeszcze nie zgłosiły swojej kandydatury i nie uczestniczyły w pierwszym spotkaniu.

Inicjatorem powołania lokalnej grupy WOPR jest wójt gminy Oława Artur Piotrowski. W organizację służb włączyli się także: Urząd Miejski w Oławie, Starostwo Powiatowe w Oławie oraz Basen Miejski Termy Jakuba. Na spotkaniu 11 grudnia zostaną sprawdzone umiejętności pływackie kandydatów na ochotników. Odbędzie się również spotkanie z prezesem dolnośląskiej grupy WOPR Krzysztofem Skrzyniarzem, który przekaże zasady pracy w strukturach WOPR. Zapraszamy.