• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Wybory sołtysów i rad sołeckich

piątek, 24.05.2024 - 10:54

20 maja w gminie Oława rozpoczęły się wybory sołtysów i rad sołeckich, które potrwają do 12 czerwca. W ośmiu miejscowościach mieszkańcy dokonali już wyboru swoich przedstawicieli.

Pierwsze zebrania wiejskie przeprowadzono: w Ścinawie Polskiej, mieszkańcy zagłosowali na Marcina Markowskiego, w Ścinawie na kolejną kadencję wybrano Piotra Kalisza, a w Jankowicach Małych, po rezygnacji dotychczasowej sołtysowej Józefy Nowackiej, która sprawowała funkcję nieprzerwanie przez  trzydzieści lat, stanowisko objął Jakub Lech. 21 maja odbyły się wybory w Starym Otoku, tutaj bez zmian, funkcja reprezentanta wsi spoczywa od 2011 roku w rękach Czesława Białowąsa, natomiast w Janikowie, po trzynastu latach sołtys Zofię Niewodniczańską zastąpiła Agnieszka Łukiewicz. Na zebraniu wiejskim w Osieku mieszkańcy wybrali na swojego przedstawiciela Waldemara Buczkowskiego, a w Marszowicach Sabinę Rusińską-Płachetę, która zastąpiła Janinę Łupińską, pełniącą funkcje, z przerwami przez 17 lat. W Zabardowicach natomiast na kolejną kadencję wybrano Martę Turowską, obecnie radną gminy Oława.

Gratulujemy nowo wybranym przedstawicielom wsi, życzymy satysfakcji z pracy oraz uznania wśród mieszkańców.  Długoletnim sołtysom, którzy zrezygnowali z pełnienia funkcji, dziękujemy za wieloletnią dobrą współpracę i godne reprezentowanie interesów lokalnej społeczności.

fot. M.Salwach, M.Kłębicka, FB Janików