• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Wojsko w marcinkowickiej szkole

czwartek, 22.02.2018 - 12:54

8 lutego br. Szkołę Podstawową w Marcinkowicach odwiedzili podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Spotkanie miało na celu promowanie postaw patriotycznych i pro obronnych wśród dzieci i młodzieży oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej historii Wojska Polskiego oraz walk Polaków o niepodległość Naszej Ojczyzny. Podchorążowie zaprezentowali się w mundurach historycznych i współczesnych.

Podczas spotkania pokazano prezentację multimedialną nt. „Czasy współczesne wojska polskiego” oraz „Uzbrojenie polskiego żołnierza”. Uczniowie mieli okazję poznać uroki życia żołnierskiego. Spotkanie z podchorążymi spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów.

Koordynator projektu pedagog szkolny mgr Beata Łużna
fot. archiwum SP Marcinkowice