• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Wojewoda odwiedził Środowiskowy Dom Samopomocy

piątek, 22.01.2021 - 12:21

-„Cieszę się, że przekazane wsparcie zostało dobrze wykorzystane i jestem przekonany, że efekt spodoba się pensjonariuszom.” – stwierdził wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski po odwiedzinach Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej 14 stycznia br. Wojewodzie towarzyszył p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.

Przypomnijmy, że gmina Oława dzięki środkom z Budżetu Państwa zakończyła kolejny etap remontu Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej. Wyłonione w postępowaniu przetargowym konsorcjum firm WM-Budownictwo z Barda końcem ubiegłego roku zakończyło gruntowny remont pomieszczeń na piętrze ŚDS oraz modernizację systemu ogrzewania budynku. Na realizację zadania gmina pozyskała w 2020r. dotacje celową z Budżetu Państwa w wysokości 570 tys. zł.

Zakres prac obejmował prace remontowe na piętrze budynku, m.in. dokonano rozbiórkę starych podłóg i położono nowe posadzki, wykonano ścianki działowe, położono tynki i okładziny PCV na podłogach, wykonano toalety na piętrze. Wykonawca przeprowadził również prace związane z modernizacją źródła ogrzewania budynku ŚDS na 3 pompy ciepła powietrze-woda.

Zdjęcia z budowy ŚDS – kliknij tutaj

fot. D.Gierula UG Oława