Wieczorek Poetycki w Gaci

16 lutego br. w świetlicy w Gaci odbył się II Wieczorek Poetycki z cyklu „Daj głos polskim poetom”. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Gaci, przy zaangażowaniu uczniów z klas IV-VII i ich rodziców. Pomysłodawcą projektu jest nauczycielka języka polskiego Arleta Kluszczyńska.

Piątkowe spotkania rozpoczęła Katarzyna Georgiou, wrocławska artystka i poetka, od przeczytania kilka swoich wierszy. Następnie wystąpili uczniowie z rodzicami. Wśród uczniów byli to: Amelia Siłka, Michał Łabowski, Weronika Mencel, Jagoda Igałowicz, Marcelina Biegańska, Barbara Lipowiecka. Rodzice, którzy towarzyszyli swoim dzieciom to: Agnieszka Biegańska, Adam Mencel, Anna Siłka, Wioletta Wolska. Na zakończenie spotkania przepiękne piosenki miłosne zaśpiewała Beaty Kocur, przy akompaniamencie akordeonu męża Krzysztofa.

Organizatorzy dziękują sołtys Gaci Anecie Zygmunt oraz Ewelinie Kownackiej za pomoc i udostępnienie świetlicy, paniom z Kola Gospodyń Wiejskich GAĆaneczki za piękną dekorację i poczęstunek dla gości. Organizatorzy dziękują także rodzicom za wielkie zaangażowanie w przedsięwzięcie.

fot. archiwum organizatora