Co wiecie o wirtualnym świecie? – Powiatowy Konkurs Informatyczny

środa, 04.04.2018 - 11:07

23 marca w Gminnej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Oławie odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny „Co wiecie o wirtualnym świecie?”, którego organizatorkami były: Beata Jaruga i Alicja Ring.

Uczniowie klas VI i VII z dziesięciu szkół z terenu powiatu oławskiego przystąpili do zmagań konkursowych związanych z funkcjonowaniem w sieci Internet oraz wiedzą na temat cyber zagrożeń i ochrony danych osobowych. Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań i był jednym z wielu działań podjętych przez organizatorów w ramach ogólnopolskiego projektu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Stowarzyszenia Miasta w Internecie „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”.

Najlepszą drużyną okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Chwalibożycach-Kinga Lasota i Łukasz Reszczyński. II miejsce zajęli Aleksandra Falkowska i Kamila Dumin z Gminne Szkoły Podstawowej w Oławie, natomiast na III miejscu uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie – Natalia Staniec i Jakub Brząkała.

Gratulujemy uczniom ogromnej wiedzy i chęci do podjęcia rywalizacji. Konkurs na stałe wpisze się w rzeczywistość szkolną, dlatego zapraszamy za rok.

Tekst i zdjęcia – GSP w Oławie