• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Wczoraj odbył się oficjalny odbiór części drogi powiatowej nr 1561D w miejscowości Osiek

wtorek, 19.05.2026 - 12:14

Inwestycja to efekt współpracy między samorządami. Zadanie zostało sfinansowane w 75% ze środków gminy Oława oraz w 25% przez powiat oławski. Za realizację inwestycji odpowiadał Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie.

W oficjalnym odbiorze nowej infrastruktury wzięli udział: wójt gminy Oława Artur Piotrowski, starosta powiatu oławskiego Marek Szponar, radna gminy Oława – Joanna Zdrzałka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szymon Kościelak, dyrektor PZD w Oławie Wojciech Drożdżal, sołtys Osieka Waldemar Buczkowski oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji.
Na szczególne brawa zasługuje sołectwo Osiek. Piękne nasadzenia roślinne w wysepkach drogowych to właśnie ich dzieło. Rośliny zakupiono ze środków funduszu sołeckiego. Sołtys Waldemar Buczkowski, radna gminy Joanna Zdrzałka wraz z mieszkańcami dokonali nasadzeń. Brawo!