• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

W nocy Szkoła Podstawowa w Gaci też jest fajna!

wtorek, 21.06.2022 - 09:06

27 maja szkolne mury Szkoły Podstawowej w Gaci tętniły śmiechem również długo po zakończeniu szkolnych zajęć. Tego dnia uczniowie klas 1-3 nocowali w szkole. Wszyscy punktualnie o 18.00 stawili się z karimatami, śpiworami i poduszkami. Dzieci zabrały ze sobą ulubione gry planszowe, a także przytulanki i poduszki. Okazało się, że dla niektórych była to pierwsza noc poza domem.

Było niezwykle intensywnie, na początku była mała niespodzianka dla naszych kochanych rodziców.

Następnie odbyły się warsztaty z zumby, które brawurowo poprowadziła Dominika Bator! Oczywiście nie mogło zabraknąć zagadek, zabaw integracyjnych, plastycznych oraz pysznej pizzy!

Nie lada niespodzianką okazały się także nocne warsztaty bębniarskie, zorganizowane przez Fabrykę Rytmu przy świetle świec i księżyca, otoczeni niezwykłymi instrumentami, przedmiotami przywiezionymi prosto z Afryki mieliśmy okazję pograć na prawdziwych afrykańskich bębnach!  Za ich ufundowanie serdecznie dziękujemy pani sołtys Anecie Zygmunt.

Na zakończenie odbył się seans filmowy.

Impreza zakończyła się następnego dnia o poranku. Uczniowie niewyspani i zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do domu. Przekonali się, że szkoła to nie tylko przestrzeń kojarzona z nauką, lecz także wspaniałe miejsce integracji, które pozwala zacieśniać klasowe więzi.

Pytania tuż o poranku, kiedy będzie następna taka nocka? utwierdziły nas w przekonaniu, że było naprawdę super!

tekst i zdjęcie – SP w Gaci