• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

W Marcinkowicach świętowali Odzyskanie Niepodległości

poniedziałek, 15.11.2021 - 15:24

11 listopada po mszy odpustowej pod pomnikiem upamiętniających tych, którzy walczyli o Niepodległą Polską odśpiewano Hymn Polski, złożono kwiaty i zapalono znicze.

Następnie pani Katarzyna Krzywoń przypomniała w kilku zdaniach najważniejsze wydarzenia Polski sprzed 100 lat. W uroczystościach uczestniczył m.in. p.o. wójta Henryk Kuriata, przewodniczący Rady Gminy Oława Mariusz Michałowski, radni oraz mieszkańcy Marcinkowic.

fot. archiwum sołectwa