W kwietniu w Szkole Podstawowej w Bystrzycy zakończono realizację dwóch kolejnych projektów unijnych.
W połowie miesiąca na boisku szkolnym obok placu zabaw stanął Street Workout, na którym można wykonywać ćwiczenia o charakterze siłowym oraz trenować różnorodną aktywność fizyczną, w której wykorzystuje się masę własnego ciała.
Najprostszymi ćwiczeniami są pompki, podciągania, przysiady, brzuszki i wznosy nóg, choć tak naprawdę repertuar technik wykorzystywanych w Street Workout jest nieograniczony. Będzie wiec służył uczniom na lekcjach wychowania fizycznego( od 14 roku życia) oraz wszystkim chętnym mieszkańcom Bystrzycy, gdyż cały obiekt sportowy jest ogólnie dostępny w godzinach popołudniowych. Zarówno plac zabaw przy świetlicy wiejskiej jak i Street Workaut cieszą się dużą popularnością, co daje członkom Stowarzyszenia „Moja Bystrzyca” ogromną satysfakcję, że podejmowane działania przynoszą wymierne efekty.
W ramach drugiego projektu przez cały rok szkolny odbywały się zajęcia dodatkowe, które cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów. Były to zajęcia: kulinarne, plastyczne, gry w szachy, taneczne oraz muzykoterapia.
Podsumowaniem projektu było I Forum Dzieci i Młodzieży wsi Bystrzyca, które odbyło się 27 kwietnia 2018 roku na hali sportowej. Zaproszeni goście i rodzice mieli okazję obejrzeć wszystkie zajęcia, a potem dzieci prezentowały efekty swojej rocznej pracy. Były one imponujące i wzbudzały podziw publiczności. W czasie spotkania odbył się turniej szachowy, nasi kucharze przygotowali przepyszny tort. Dziewczęta zaprezentowały swoje układy taneczne, a uczestnicy muzykoterapii grali na Bum bum rurkach oraz gitarach. Uczestnicy zajęć plastycznych zaprezentowali swoje bardzo ciekawe prace.
Mamy nadzieję, że dzięki sponsorom uda się placówce kontynuować zajęcia w przyszłym roku szkolnym.
Tekst: Ilona Czernik
fot. archiwum szkoły
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12 -
Czytaj dalej
Uwaga w związku z awarią, jutro nie będzie wody w miejscowościach: Gać, Maszków, Psary
wtorek, 16.06.2026 - 14:27