• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

W szkołach będzie więcej pozalekcyjnych zajęć sportowych

wtorek, 04.05.2021 - 12:19

Gmina Oława po raz kolejny zawarła porozumienie współpracy przy realizacji programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Szkolny Klub Sportowy”. Dzięki temu uczniowie szkół podstawowych w Bystrzycy, Chwalibożycach, Drzemlikowicach, Osieku i w Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych. Program będzie realizowany do listopada 2021 r.

W szkołach, które przystąpiły do programu, uczniowie dwa razy w tygodniu będą mogli uczestniczyć w pozalekcyjnych zajęciach prowadzonych przez szkolnego nauczyciela wychowania fizycznego. Celem programu jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz  jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. Program promuje zdrowy i aktywny styl życia, a także zwiększa ofertę ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci.