W szkołach będzie więcej pozalekcyjnych zajęć sportowych
Gmina Oława po raz kolejny zawarła porozumienie współpracy przy realizacji programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Szkolny Klub Sportowy”. Dzięki temu uczniowie szkół podstawowych w Bystrzycy, Chwalibożycach, Drzemlikowicach, Osieku i w Gminnej Szkole Podstawowej w Oławie będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych. Program będzie realizowany do listopada 2021 r.
W szkołach, które przystąpiły do programu, uczniowie dwa razy w tygodniu będą mogli uczestniczyć w pozalekcyjnych zajęciach prowadzonych przez szkolnego nauczyciela wychowania fizycznego. Celem programu jest stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. Program promuje zdrowy i aktywny styl życia, a także zwiększa ofertę ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Uwaga – Harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Oława na lipiec i sierpień
środa, 03.06.2026 - 16:41 -
Czytaj dalej
Nadleśnictwo Oława wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu na części terenu Leśnictwa Bystrzyca
środa, 03.06.2026 - 15:46 -
Czytaj dalej
Od 4 do 7 czerwca Koło Łowieckie SZARAK Jelcz-Laskowice organizuje polowania dewizowe
środa, 03.06.2026 - 15:32