• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

W Drzemlikowicach uczyli się o ekologii

wtorek, 04.12.2018 - 12:45

13 listopada klasy 4-8 Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Zakładu Gospodarowania Odpadami w Gaci.

Uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym i interaktywną makietą zakładu, a następnie zwiedzili zakład, poznali jego strukturę, budowę i przeznaczenie. Zajęcia poprowadziła pani Karolina Korycka.

Nieco wcześniej 8 listopada edukator ekologiczny z firmy Remedia Pani Małgorzata Nosal dnia przeprowadziła w szkole bezpłatne warsztaty edukacyjne nt. recyklingu i gospodarowania odpadami. Obejmowały one całą społeczność uczniowską począwszy od przedszkola aż po klasę 8. Podczas prelekcji uczestnicy otrzymali broszury informacyjne, książki kucharskie z odpadami w tle, zakładki do książek i almanachy – zbiory zasad dbania o środowisko.

Dzięki tym zajęciom dzieci dostrzegły konieczność segregacji odpadów i zrozumiały, że niektóre z nich można przetworzyć ponownie.

Tekst i zdjęcia – SP Drzemlikowice

 

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.