• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

W Drzemlikowicach uczyli się o ekologii

wtorek, 04.12.2018 - 12:45

13 listopada klasy 4-8 Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Zakładu Gospodarowania Odpadami w Gaci.

Uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym i interaktywną makietą zakładu, a następnie zwiedzili zakład, poznali jego strukturę, budowę i przeznaczenie. Zajęcia poprowadziła pani Karolina Korycka.

Nieco wcześniej 8 listopada edukator ekologiczny z firmy Remedia Pani Małgorzata Nosal dnia przeprowadziła w szkole bezpłatne warsztaty edukacyjne nt. recyklingu i gospodarowania odpadami. Obejmowały one całą społeczność uczniowską począwszy od przedszkola aż po klasę 8. Podczas prelekcji uczestnicy otrzymali broszury informacyjne, książki kucharskie z odpadami w tle, zakładki do książek i almanachy – zbiory zasad dbania o środowisko.

Dzięki tym zajęciom dzieci dostrzegły konieczność segregacji odpadów i zrozumiały, że niektóre z nich można przetworzyć ponownie.

Tekst i zdjęcia – SP Drzemlikowice