VII edycja Ligi Halowej za nami
Inna niż co roku VII edycja Ligi Halowej Gminy Oława dobiegła końca. Tegoroczną edycję Ligi Halowej z pewnością zapamiętają nie tylko organizatorzy, ale również sympatycy czy sportowcy. W związku z panującą w kraju sytuacją pandemiczną, co chwilę zmieniającymi się obostrzeniami, zamkniętymi obiektami sportowymi do samego końca nie było wiadomo, czy rozgrywki będą mogły się odbyć.
W końcu stało się, zielone światło od władz rządowych umożliwiło rozpoczęcie VII edycji Ligi Halowej- Gminy Oława, która wystartowała 6 grudnia. Na motywujące okrzyki, pełne trybuny, wsparcie w sezonie 2020/2021 sportowcy nie mieli co liczyć, ze względu na pandemię koronawirusa, która wykluczyła kibiców z udziału w rozgrywkach. W tym roku nie odbył się również Puchar Ligii, który co roku towarzyszył imprezie.
W ramach VII edycji Ligi Halowej 28 drużyn rywalizowało w czterech grupach rozgrywkowych: Wena Ekstraklasa, Teddyroom I liga, Mad-Bud 2 liga, S&C Athlete Factory 3 liga. Mimo, że liga halowa została zakończona dwie kolejki przed końcem, zgodnie z regulaminem udało się wyłonić zwycięzców poszczególnych lig. Ekstraklasa: Na szczyt po długiej przerwie trafiła Wena Team, która nie pozwoliła obronić tytułu mistrza zespołowi Ijo Team, który uplasował się na drugiej pozycji. Podium uzupełniła Święta Katarzyna Indywidualne nagrody otrzymali: Michał Szymczyk (najlepszy zawodnik), Michał Gałaszewski (król strzelców) oraz Grzegorz Jaremczyk (najlepszy bramkarz).
I liga: Zwycięskim zespołem I ligi okazał się Orła Cień, tuż za nim uplasowali się najmłodsi zawodnicy biorący udział w rozgrywkach- Young Boys Wena. Trzecie
miejsce zajęli FC Ulani, którym niewiele zabrakło, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Indywidualne nagrody otrzymali: Rafał Czarnecki (najlepszy zawodnik), Marek Chowaniak (król strzelców) oraz Witold Jakubas (najlepszy bramkarz).
II liga: Na najwyższym stopniu podium w II lidze stanął zespół Wena Seat Rudego. Miejsce niżej, ale również awans do I ligi zdobyła drużyna Wena Atakando. Podium uzupełnił mający na swoim koncie dziewięć punktów Red- Bud Team. Indywidualne nagrody otrzymali: Mateusz Kołtowski (najlepszy zawodnik), Mateusz Kuś (król strzelców) oraz Bartosz Lubecki (najlepszy bramkarz).
III liga: W najniższej klasie rozgrywkowej zobaczyliśmy nowe zespoły. Najlepszą drużyną wśród nich okazał się Energetyk Siechnice, który do ostatnich chwil walczył o I miejsce z Wędzarnią Owczary. Miejsce trzecie trafiło do drużyny Win-Bud z Kurowa. Indywidualne nagrody otrzymali: Daniel Jankowski (najlepszy zawodnik), Kacper Stańko (król strzelców) oraz Olek Szymański (najlepszy bramkarz).
fot. archiwum organizatora
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12