• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

VII Bieg Kresowy za nami

wtorek, 30.05.2023 - 18:32

W ubiegłą słoneczną sobotę około 200 zawodników wzięło udział w rywalizacji na dystansie 10 km. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Wsparcia "Pokolenia". Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w bieżącej, Gmina Oława wsparła organizację biegu.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach: bieg oraz nordic walking na 10 km trasie po bystrzyckich terenach leśnych. Zanim sportowcy powrócili na metę, na przyszkolnym kompleksie sportowym SP Bystrzyca odbył się tradycyjnie już Bieg Małego Kresowiaka, konkurs o tematyce kresowej dla dzieci i młodzieży.

Podczas wydarzenia można było posilić się na stoiskach KGW Gacianeczki z Gaci i KGW Bystrzyca. Tradycyjnie pan Paweł Bubała przy wsparciu mieszkańców Bystrzycy przygotował pyszną grochówkę z kotła, a panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serwowały domowe ciasta.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.