• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Uroczystości z okazji Dnia Sybiraka

wtorek, 19.09.2023 - 14:39

Dzisiaj na starym cmentarzu w Oławie odbyły się uroczystości z okazji przypadającego na 17 września Dnia Sybiraka

Rozpoczęto od złożenia kwiatów na zbiorowym grobie oławskich księży. Następnie pod Pomnikiem Sybiraka prezes Związku Sybiraków Koło w Oławie – Aleksander Maciejewicz przywitał zgromadzonych gości i przypomniał tragiczne losy zesłańców na Sybir. Wręczono pamiątkowe medale, złożono kwiaty, zapalono znicze. Odśpiewano Hymn Państwowy, wysłuchano Hymnu Sybiraka w wykonaniu uczennicy jednej z oławskich szkół. Gminę Oława podczas uroczystości reprezentowała sekretarz Helena Masło. Po uroczystościach oławskich zaproszeni goście udali się na drugą część uroczystości do Domaniowa, gdzie zaplanowano wkopanie i poświęcenie kamienia węgielnego pod pomnik upamiętniający zesłanie Polaków na Sybir.