• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Umowa na rozbudowę SUW w Jakubowicach podpisana

poniedziałek, 11.05.2026 - 15:21

Dzisiaj wójt Artur Piotrowski podpisał umowę na rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Jakubowicach. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma Granimex W. Granops Sp. J. z Poznania. Wartość zadania wynosi ponad 7,3 mln zł. W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Rady Gminy Oława Mariusz Olender

Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca w pierwszej kolejności opracuje dokumentację projektową i uzyska niezbędne decyzje, a następnie przystąpi do prac budowlanych.
Zakres planowanych prac:
• wykonanie dwóch nowych odwiertów studni do jednoczesnej eksploatacji
• renowacja dwóch istniejących studni (wymiana pomp, orurowania, armatury i obudów nastudziennych z płytą żelbetową)
• budowa nowego budynku socjalno-technologicznego i rozbiórka starego obiektu
• budowa zbiornika wody uzdatnionej
• montaż instalacji OZE wraz z magazynem energii.
• zagospodarowanie terenu stacji (nowe drogi, chodniki, parkingi, ogrodzenie, zieleń)