• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Uhonorowano żołnierzy spoczywających na oławskim cmentarzu

wtorek, 22.02.2022 - 14:27

Wyróżnieni: Józef Jakubowicz i Jan Jaworski służyli w 1. Dywizji Pancernej Generała Maczka. Za czynne zaangażowanie w walkę o niepodległość otrzymali pośmiertnie insygnium „Ojczyzna Swemu Obrońcy” przyznane przez Wojewodę Dolnośląskiego w ramach projektu „Ocalamy” przy współprac z Biurem Upamiętnienia Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej.

Podczas uroczystości 21 lutego złożono również kwiaty na grobie Witolda Ostiadel, który otrzymał to zaszczytne wyróżnienie w ubiegłym roku.

W uroczystości wzięli udział m.in. rodzina uhonorowany weteranów, wicewojewoda Jarosław Kieres, przedstawiciele 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, żołnierze z 1. Brzeskiego Pułku Saperów, a także  przedstawiciele lokalnych instytucji i samorządów. Gminę Oława reprezentował p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.